Weer een nieuw merk in China: AUDI

7mnd geleden Laurent Zilli

Als je het nieuws niet op de voet volgt, zal je verbaasd zijn te horen dat er net een gloednieuw merk, genaamd AUDI, gelanceerd is in China, naar aanleiding van het Autosalon van Shanghai. We leggen het even uit.

Als je goed leest, zie je dat we het hier hebben over AUDI, volledig in hoofdletters, en niet over Audi. Maak je geen zorgen, dit is niet zomaar weer een schaamteloze Chinese namaak. Dit nieuwe merk is het resultaat van een joint venture tussen Audi (de echte) en de SAIC-groep, die onder andere eigenaar is van MG. Het idee was om een merk te lanceren met een naam die vertrouwen wekt, premium uitstraalt, maar zich tegelijkertijd distantieert (door bijvoorbeeld de vier ringen niet te gebruiken) van het wat “oude heren”-imago van het Duitse merk. Het resultaat is de E5 Sportback.

Digitaal ecosysteem

Deze break, met een best geslaagd design, heeft afmetingen die sterk lijken op die van “onze” Audi A6 Avant. Uiteraard is de wagen elektrisch, gebaseerd op een 800V-architectuur die in staat is om 370 km rijbereik bij te laden in 10 minuten, mits de juiste laadpaal. Het model zal in verschillende versies worden aangeboden, van 300 tot 787 pk, en de grootste batterij van 100 kWh belooft meer dan 700 km autonomie. Niks wereldschokkends, zou je zeggen, maar het echte “lokale” kenmerk van de E5 Sportback is zijn digitale omgeving, volledig ontworpen naar Chinese gewoontes—iets waar Europese constructeurs moeilijk in meegaan. Denk aan specifieke apps, betaalmethodes, gezichtsherkenning, een slimme persoonlijke assistent, of autonome rijfuncties die aangepast zijn aan de Chinese realiteit, zoals het detecteren van… bakfietsen. Kortom, geen kans dat we deze wagen met de ringen in Europa zullen zien. Maar zo’n design? Daar zouden we geen nee tegen zeggen.

Het laatste autonieuws

Vidéo


Gelieve marketing cookies te aanvaarden om video's te bekijken

Open voorkeuren

Aanmelden nieuwsbrief

Vergeet je niet in te schrijven op de nieuwsbrief

Ik schrijf me in