De elektrische VW Golf loopt vertraging op

2mnd geleden Laurent Zilli

De VW ID.3 nadert stilaan zijn zesde verjaardag, en het zou dus tijd zijn voor zijn opvolger. Maar volgens Automotive News Europe zal de toekomstige elektrische Golf niet op tijd klaar zijn.

Terwijl de ID. Polo, die in München werd onthuld, dit najaar van start gaat, laat haar grote zus nog even op zich wachten. De toekomstige compacte elektrische VW, die zo goed als zeker ID. Golf zal heten en de ID.3 moet opvolgen, lijkt vertraging op te lopen. Ze stond al niet gepland vóór 2029, en nu wordt er zelfs gesproken van nóg een jaar uitstel. Anders dan bij de eerste elektrische modellen ligt het probleem niet bij de ontwikkeling van de wagen.

Made in Wolfsburg

De oorzaak is de verbouwing van de fabriek in Wolfsburg, het historische hart van het merk, waar de ID. Golf gebouwd moet worden. De financiële moeilijkheden van de groep spelen daarin een grote rol, en het productieschema lijdt er rechtstreeks onder.
En de klassieke Golf? Die verdwijnt nog lang niet. Maar om plaats te maken voor de ID. Golf in Wolfsburg verhuist de productie naar Mexico. Net zoals destijds de Kever die er gebouwd bleef worden lang nadat de Golf in Duitsland het stokje had overgenomen. Ironie van de geschiedenis of een huistraditie?

Het laatste autonieuws

Vidéo


Gelieve marketing cookies te aanvaarden om video's te bekijken

Open voorkeuren

Aanmelden nieuwsbrief

Vergeet je niet in te schrijven op de nieuwsbrief

Ik schrijf me in