Aston Martin Vantage S, tegelijk sportiever en verfijnder

4mnd geleden Laurent Zilli

Enkele maanden na de nieuwe generatie, en een paar weken na de Roadster-variant, lanceert Aston Martin een S-versie van zijn Vantage, die het sportieve karakter nog moet aanscherpen.

665 pk en 800 Nm gaan naar de achterwielen via een 8-trapsautomaat en een sperdifferentieel dat zijn karakter niet verbergt: de nieuwe Vantage is al een sensationele auto, op sommige vlakken “stouter” dan de meeste Italiaanse of Duitse rivalen. Toch was het duidelijk dat de constructeur het daar niet bij ging laten. En hier is dus de Vantage S, die – zoals de naam al zegt – een nog duidelijkere sportieve insteek krijgt. Dat gebeurt onder meer via een – zij het symbolische – vermogensstijging, want de 4.0 biturbo-V8 klimt van 665 naar 680 pk, met een identiek koppel.

Aangepast onderstel

De ingenieurs hebben vooral gewerkt aan het onderstel, met de bedoeling om enerzijds het comfort bij lage snelheden te verbeteren, en anderzijds het precieze, communicatieve rijgedrag bij sportief rijden te versterken. En dat alles is verpakt in een carrosserie die niet vervalt in overdreven sportieve franjes. Je hebt een geoefend oog nodig om de Vantage S te herkennen, bijvoorbeeld aan de kleine luchtgeleiders op de motorkap, de discrete spoilerrand op de koffer (die toch 44 kg extra neerwaartse druk oplevert), de specifieke 21’’-velgen en nog wat andere details. De prijzen zijn nog niet bekendgemaakt.

Het laatste autonieuws

Vidéo


Gelieve marketing cookies te aanvaarden om video's te bekijken

Open voorkeuren

Aanmelden nieuwsbrief

Vergeet je niet in te schrijven op de nieuwsbrief

Ik schrijf me in