Wees niet bang voor een lege accu

3j geleden

Voor veel bestuurders van elektrische auto's kan het beangstigd zijn om de nul op het dashboard te zien verschijnen. De resultaten van de door Autobest georganiseerde Ecobest-uitdaging zouden de vrees voor stilvallen moeten wegnemen: zelfs met lege batterijen geraak je nog een heel eind.

In samenwerking met Vinfast, een nieuwe Vietnamese fabrikant die de markt van elektrische auto’s wil veroveren, heeft Autobest vijftien elektrische modellen bijeengebracht voor een realistische verbruikstest. Geselecteerd op basis van criteria zoals een actieradius van meer dan 200 kilometer (WLTP) en een verkoopprijs van minder dan 32.000 euro, vertrokken de kanshebbers vanuit Terrassa, in de buurt van Barcelona, voor een traject van zoveel lussen als nodig van een traject van 60 kilometer dat bestond uit snelwegen (50%), wegen (20%) en de stad (30%). Toen de resterende actieradius onder de 60 kilometer dook, gingen de voertuigen verder op lussen van 22 kilometer met vergelijkbare kenmerken, totdat zij het beruchte nulpunt bereikten. Zodra dat nulpunt bereikt, vervolgden de testers hun weg, terwijl ze het aantal resterende kilometers telden alvorens ze volledig tot stilstand kwamen.

Lessen trekken

Tijdens deze test was geen van de betrokken auto's in staat de WLTP-cijfers te evenaren. Er waren echter grote verschillen. De Dacia Spring haalde bijvoorbeeld 98,67% van zijn WLTP-waarde, terwijl de Citroën ë-C4 slechts 74,59% haalde. Het belangrijkste is dat alle vijftien in staat waren hun reis voort te zetten zodra de batterij officieel "leeg" was, voor een afstand tussen 14 en 37,8 kilometer, afhankelijk van het model, met respectievelijk de VW ID.3/Cupra Born aan een kant en de Nissan Leaf aan de andere! Dit zou een welkome verademing moeten zijn als een oplaadpunt helaas iets moeilijker te vinden blijkt dan verwacht. Ten slotte heeft Autobest ook de energie gemeten die nodig is voor een volledige lading. Het zal geen verbazing wekken dat alle modellen meer nodig hadden dan de nominale capaciteit van de batterijen. Dit is logisch, want er zijn altijd verliezen door de opwarming en de omzetting van wisselstroom (AC) in gelijkstroom (DC) tijdens het snelladen, enz. Deze verspilling kan aanzienlijk zijn: van 5,9% (VW ID.3) tot 27,1% (Honda e).

Het laatste autonieuws

Vidéo


Gelieve marketing cookies te aanvaarden om video's te bekijken

Open voorkeuren

Aanmelden nieuwsbrief

Vergeet je niet in te schrijven op de nieuwsbrief

Ik schrijf me in