Een Golf met twaalf cilinders? Dat bestaat!

8u geleden Laurent Zilli

In het jaar van de 50e verjaardag van de originele GTI zoekt Volkswagen naar allerlei manieren om dat jubileum te vieren. Onlangs besloot de constructeur enkele waanzinnige conceptcars opnieuw onder het stof vandaan te halen, waaronder deze Golf met een Bentley-motor.

Deze bijzondere Golf GTI ontstond in 2007 uit pure durf – of waanzin – van Volkswagen. Onder de sterk verbrede carrosserie schuilt een 6,0 liter W12 van Bentley, goed voor 650 pk. Om dat blok te huisvesten, werd de achterbank verwijderd, waardoor de auto een strikte tweezitter met achterwielaandrijving werd. Die atypische architectuur voor een Golf maakt hem waarschijnlijk behoorlijk uitdagend om te besturen. De sprint van 0 naar 100 km/u duurt 3,7 seconden en de topsnelheid bedraagt 325 km/u – uitzonderlijke cijfers voor een Golf GTI, die eigenlijk geen echte GTI meer is.

Een meer dan radicale stijl

Deze extreme Golf onderscheidt zich niet alleen door zijn mechaniek: ook qua design schreeuwt hij prestaties uit. Het verlaagde chassis, de achterspoiler, de diffuser, de extra luchtinlaten en de functionele dubbele uitlaat zijn niet louter stijlkenmerken, al maken ze wel indruk. De voorremmen komen van een Audi RS4, de achterremmen van een Lamborghini Gallardo – het minimum om deze GTI op steroïden tot stilstand te brengen. Meer dan een simpel concept is deze Golf een mooi symbool van durf en passie, perfect om 50 jaar GTI-legende te vieren.

Het laatste autonieuws

Vidéo


Gelieve marketing cookies te aanvaarden om video's te bekijken

Open voorkeuren

Aanmelden nieuwsbrief

Vergeet je niet in te schrijven op de nieuwsbrief

Ik schrijf me in