Is dit Horse-blok de motor van de toekomstige Alpine A110?

5u geleden Laurent Zilli

Horse Powertrain heeft op het Autosalon van Peking een ultracompacte hybride eenheid voorgesteld, ontworpen om plaats te nemen in een platform dat oorspronkelijk volledig elektrisch was. En hoe meer we de specificaties lezen, hoe vaker de naam Alpine door ons hoofd spookt.

Het is niet de eerste keer dat we het hier over Horse Powertrain hebben, en over zijn bijzonder interessante motoren, die in een supercompact pakket een verbrandingsmotor, een hybride unit, een transmissie en elektronische sturingsmodules combineren. Interessant is dat deze motoren doorgaans worden voorgesteld als “vervangoplossingen”, bedoeld om in een platform te passen dat oorspronkelijk uitsluitend voor een 100% elektrische aandrijving ontwikkeld werd. Concreet: stel je een constructeur voor die vol heeft ingezet op EV’s, waarvan de verkoop tegenvalt, en die uiteindelijk een hybride versie wil lanceren om klanten niet te verliezen. Dat is precies de bestaansreden van de Horse-mechanieken: een “de-elektrificatie” zonder de hele auto te moeten herdenken.

Achtermotor voor achterwielaandrijving

De nieuwste telg van dit concept is dus deze X-Range C15 Direct Drive. Hij combineert een 4-cilinder 1.5 liter, een transmissie en twee elektromotoren. De benzinemotor zelf levert 94 pk in atmosferische versie, 160 pk in turboversie. Bovendien liggen de cilinders horizontaal. Daardoor kan het geheel zeer eenvoudig op de achteras worden geplaatst, in de plaats van een grote elektromotor, zonder in te boeten op koffervolume of passagiersruimte. Kortom, deze hybride motor is bedoeld om achterin gemonteerd te worden en de achterwielen aan te drijven. En niets verhindert dat er op de vooras een elektromotor behouden blijft, om vierwielaandrijving te verkrijgen.
En waarom is dit interessant? Omdat, herinner je, Horse Powertrain een joint venture is van Geely en… Renault. Horse heeft al meer dan 10 miljoen hybride motoren geproduceerd, die onder meer bij Renault en Mercedes worden gebruikt, in de hybride CLA. Laten we nu de puzzelstukken samenleggen: Renault, achtermotor, achterwielaandrijving, een platform dat oorspronkelijk elektrisch was maar uiteindelijk ook hybride wordt… Alle kans dat wat we hier zien de aandrijflijn is van de toekomstige Alpine A110. Op dit moment kennen we helaas nog niet het gecombineerde vermogenspotentieel van dit blok, maar dat zullen we binnenkort wel te weten komen.

Het laatste autonieuws

Vidéo


Gelieve marketing cookies te aanvaarden om video's te bekijken

Open voorkeuren

Aanmelden nieuwsbrief

Vergeet je niet in te schrijven op de nieuwsbrief

Ik schrijf me in